Yarışmacı Girişi:
Rumuz
Şifre
Sertaç ERSAYIN

 

Kale Yapı Ürünleri Grubun da 2011 yılı başından itibaren Tasarım ve İnovasyon'dan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev alan Ersayın, Yapı Ürünleri Grubu olarak, vitrifiye, banyo mobilyası, armatür, aksesuar, seramik ve karo gibi ürünlerin tasarım ve geliştirilmesinden sorumludur. Ana uzmanlık alanı stratejik tasarım yönetimi ve ürün geliştirme, tasarım prosesi ile yenilikçi değer yönetimidir. Ev cihazları, banyo ürünleri, beyaz eşya,tüketici ürünleri ve yapı malzemeleri uzman olduğu ürünlerdir. Yurt içi ve yurt dışında birçok yarışma, kongre, dergi ve yayında jüri üyesi, danışman, yayın kurulu üyesi, konuşmacı ve yönetici olarak görev almıştır.

Kariyerine Endüstri Ürünleri Tasarımcısı olarak 1989 yılında Koç Holding bünyesinde Yapı Grubu Şirketi olan Demirdöküm Mühendislik ve Teknoloji Geliştirme Bölümlerinde yönetici olarak görev almış ve akabinde Tasarım Bölümü'nü kurarak bu grubun yöneticiliğini üstlenmiştir. 2005 yılında Grubun Uzak Doğu İlişkileri Direktörlüğünü üstlenerek merkezi Çin'de olan hisselerinin çoğunluğu Koç Grubu'na ait olan DeiChung JV firmasının yönetim sorumluluğunu üstlenerek, ürün stratejileri, ürün geliştirme görevlerinin yanısıra grubun uluslararası ve Çin pazarında konumlandırılması görevini de üstlenmiştir.

Ersayın, 2005 yılından itibaren Design Turkey'in İcra Kurulu üyeliğine devam etmektedir. Kendisi aynı zamanda 2014 yılından itibaren Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) Genel Başkanı olarak görev yapmaktadır.