Yarışmacı Girişi:
Rumuz
Şifre
Engin AKTAŞ

 

1999 yılında KTÜ Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun oldu.  2000 yılında aynı bölümde yüksek lisans eğitimine başlayan Engin AKTAŞ,  yüksek lisans eğitimi sırasında bölüm bünyesindeki Proje Üretim Merkezinde   ulusal çapta birçok projede Proje Yöneticisi ve Tasarımcı olarak görev aldı.
2001-2002 yılları arasında İstanbul’da özel bir Peyzaj Mimarlığı firmasında Tasarım Yönetmeni olarak çalıştı.
2003 yılında,  “Tematik Eğlence Parklarında Mekanların Biçimlenişi ve Sirkülasyon İlişkileri “ adlı tezini tamamlayarak “Peyzaj Yüksek Mimarı” ünvanını aldı.
2005-2008 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünde  Araştırma Görevlisi  olarak görev yaptı. 2007 yılı içerisinde Doktora eğitimi süresince 1 yıl Japonya Okayama Üniversitesi’nde “Kent Parkları ve Kentsel Açık Alanlar” üzerine çalışmalarda bulundu.
2008 Yılında Mimar ortağı ile birlikte Trabzon’da PTM PROJE TASARIM MERKEZİ’ ni kurarak, özel sektörde proje çalışmalarına devam etti. 2015 yılında PTM PROJE İSTANBUL  ŞUBESİ’ ni açarak iki ofiste 15’in üzerinde peyzaj mimarı  ve mimar çalışma arkadaşları ile birlikte Türkiye’nin birçok yerinde ve yurt dışında birçok ülkede proje üretmeye devam etmektedir.
PTM PROJE olarak önümüzdeki 5 yıl içerisinde yurt dışı ofisini  hayata  geçirmeyi  hedeflemektedir.
Halen TMMOB Peyzaj Mimarları Odası TRABZON Şube Başkanlığını da yürütmektedir.

Ulusal çapta birçok yarışma projesinde ödülleri bulunan Aktaş, evli ve 1 çocuk babasıdır.