Yarışmacı Girişi:
Rumuz
Şifre
Ayça MEHLİG

 

ABC-TEAM Spielplatzgeräte GmbH ortak ve yöneticisi olan Ayca Mehlig, ABC-TEAM  teknik tasarım ekibinin yöneticliğini de yaparak Almanya ve Avrupa‘daki bir çok oyun alanı tasarımını üstelenmekte, aynı zamanda Hochschule Mainz’da yarı zamanlı olarak akademik calismalarina devam etmektedir. Çalışma konularının önemli bir kısmını çocuk oyun alanlari güvenliği ve oyun değeri oluşturmaktadır.
Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarligi Bölümü‘nde 1999-2006 yıllari süresince arastirma görevlisi ve Prof. Dr. Metin Başal’in ögrencisi olarak calismalarni sürdürmüstür. 2002-2003 yillari arasinda Hollanda Wageningen Üniversitesi Tourism Leiusure and Environment Master programina katilmis ve akademık ilgisini bu noktada çocuk dostu kentlere yönlendirmistir. Halen, Child Friendly Cities çalışma gruplarında aktif olarak görev almaktadır.


2007 senesinde Almanya’ya yerleşmiş, insan ve cocuk odakli dis mekanlarda önce kültürel farkliliklar üzerinde Prof. Dr. Escher ile çalışmalar yürütmüş ve 2010 dan itibaren ise tamamen cocuk odakli calismalara imza atmistir. 2014 senesinde ilk oyun güvenligi sertifikasini DIN EN 1176/11 ile almis 2018 itibari ile bu sertifika normlardaki degisimlerle birlikte katildigi programla yenilenmiştir EN 1176/17.  2016 yılında Amerika’da NRPA programı ile ise CPSI ünvenini yüksek dereceyle elde etmistir. Halen katıldığı teftişler ve hazırladiği raporlarla oyun alanlari güvenliginde aktif olarak görev yapan Ayca Mehlig, ABC-TEAM adına IPEMA aktif program yürütücülüğü görevini de sürdürmektedir.